Nadruk offsetowy i cyfrowy - MiMAS Technik


NADRUK OFFSETOWY I CYFROWY

Dzięki tej technologii na opakowania można nanieść dowolny nadruk w pełnej palecie barw, czyli np. zdjęcia, czy inną grafikę fotorealistyczną. Nadruk pełno-kolorowy wykonywany na arkuszach papieru, które następnie zostają naklejone (kaszerowane) na tekturę falistą.

 

Druk cyfrowy stosuje się tam, gdzie nakłady są na tyle małe, że nie jest opłacalne stosowanie druku offsetowego. Typowe zastosowanie druku cyfrowego to krótkie serie materiałów na konferencje, materiały reklamowe i biznesowe, raporty itp.
Charakterystyczną cechą druku cyfrowego jest fakt, iż materiały przeznaczone do druku dostarczane są do urządzenia w postaci danych komputerowych, co pozwala na druk bezpośredni (brak formy drukarskiej - obraz tworzony jest bezpośrednio w maszynie cyfrowej, w miejscu, w którym rozpoczyna się druk). Zaletą druku cyfrowego jest fakt że można wydrukować zarówno 1 egzemplarz jak i kilkaset, a wszystko w krótkim czasie. Wadą druku cyfrowego jest jego gorsza, choć niewiele, jakość względem druku offsetowego (szczególnie w przypadku stosowania apli), oraz wyższa cena jednostkowa w porównaniu z większym nakładem w druku offsetowym, która tylko nieznacznie się zmniejsza wraz z wielkością nakładu

 

Druk offsetowy charakteryzuje się tym, że koszty pojedynczego arkusza druku są bardzo małe. Z drugiej strony jednak, koszty uruchomienia produkcji są stosunkowo duże. Druk offsetowy znajduje zastosowanie przy nakładach co najmniej kilkuset kopii jednego wzoru oraz przy wydrukach większych niż format A3. Zalety druku offsetowego to możliwość druku na nietypowych materiałach typu np. gruby karton 350g/m2, duża swoboda w manipulowaniu kolorami w procesie samego druku, oraz możliwość stosowania dowolnej liczby kolorów dodatkowych (np. złoty) oprócz standardowych kolorów CMYK. Wadą druku offsetowego jest pracochłonny i kosztowny proces przygotowania pracy do druku, czas potrzebny na wyschnięcie farby po druku oraz nieopłacalność druku niskich nakładów.

 

Aby poznać szczegóły naszej oferty zadzwoń:+48 12 276 99 95, +48 12 276 99 99

..